Slovan Bratislava stratil sľubný dvojgólový náskok a prehral s Rigou

17.10.2013 Celý región

Bratislava 17. októbra (TASR) -Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom zápase KHL v Slovnaft Aréne s lotyšským tímom Dinamo Riga 3:4 a prerušili tak sériu štyroch domácich víťazstiev.

"Belasí" viedli na začiatku druhej tretiny 2:0, v 31. minúte 3:1, no nádejný stav neudržali. Hostia v druhej polovici stretnutia tromi gólmi otočili skóre a slávili triumf. Zverenci trénera Rostislava Čadu tak nevyhrali nad Dinamom Riga ani v treťom vzájomnom meraní síl v KHL.

Slovan zakončí šesťzápasovú sériu domácich zápasov v pondelok 21. októbra, keď v Slovnaft Aréne privíta CSKA Moskva.

Slovan Bratislava - Dinamo Riga 3:4 (1:0, 2:3, 0:1)
Góly: 13. Netík (Bartovič, J. Mikúš), 22. Miklík (Vondrka, Sersen), 31. Štajnoch (Miklík) - 24. Hossa (Wilson, Pavlovs), 35. Robinson (Wilson, Hossa), 39. Wilson (Hossa), 47. Robinson (Szczechura). Rozhodovali: Naumov, Sergejev - Misjur, Raming, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, zmeny a striedania: od 41. min Mihálik namiesto Kutláka, hostia od 41. min bez Niživijsa, 10.055 divákov.

Zostavy:

Slovan Bratislava: Janus – Škoula, Kutlák, Sersen, Mojžíš, Štajnoch, Sigalet - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Ölvecký, Vondrka - Kukumberg, Bližňák, Hudáček - R. Mráz, Matoušek, Daňo

Dinamo Riga: Tellqvist – Ozolinš, Rekis, Robinson, Pujacs, Sotnieks, K. Redlihs – Pavlovs, Wilson, Hossa - Indrašis, Szczechura, Niživijs – Meija, Džerinš, Bukarts - Skvorcovs, Kuzmenkovs, Upitis

Priebeh zápasu
Zápasu prechádzala krátka ceremónia, keď si legenda slovenského hokeja a Slovana Bratislava Ján Starší oslavujúci jubilejných 80 rokov prevzal od domácich funkcionárov dres s číslom 80 a následne vhodil slávnostné buly. Po ňom sa začalo zostra, keď už v 50. sekunde sa ocitol v sľubnej pozícii Bukarts, ale šancou pohrdol. "Belasí" reagovali prečíslením 2 na 1, po ktorom Hudáček zblízka prestrelil bránku Dinama. V 10. minúte mohol otvoriť skóre J. Mikúš, no po pase Bartoviča nedokázal skrotiť letiaci puk. Ďalšia výborná prihrávka kapitána Slovana už znamenala vedenie domácich, v 13. minúte Bartovič predložil puk ako na podnose Netíkovi a český legionár strelil do odkrytej bránky svoj siedmy tohtosezónny gól. Rižania odpovedali mohutnou ofenzívou a Janus čelil jednej strele za druhou. V 15. minúte zlikvidoval pokus Kuzmenkovsa i bekhendovú dorážku Wilsona, tesne nad mieril Bukarts. Domáci v niektorých momentoch nevedeli, kam skôr skočiť, hráčov Dinama pustili viackrát do ideálnych pozícií v streleckom lichobežníku a nebezpečenstvo hasili až na poslednú chvíľu.

Na začiatku druhej tretiny však dokázali súpera prekvapiť, už v 22. minúte po skvelej akcii Vondrku doklepol puk do siete Miklík - 2:0. To hostí vyprovokovalo k väčšej aktivite a o necelé dve minúty znížili stav zásluhou Marcela Hossu, ktorý poslal puk medzi Janusovej betóny aj za prispenia domáceho Bližňáka. Hralo sa pomerne čisto, až v 29. minúte prišlo prvé vylúčenie, keď Daňa fauloval Rekis. Vzápätí si k nemu na trestnú lavicu sadol aj Džerinš a Slovan ponúknutú dvojnásobnú početnú výhodu využil, keď Štajnoch delovkou prestrelil Tellqvista. Na 2:3 z pohľadu hostí znížil takisto v presilovke Robinson, ktorý od modrej prepálil Janusa. Riga potom zavrela domácich v ich obrannom pásme, Slovan sa spoliehal na brejky. V 38. minúte sa v jednom ocitol Hudáček, ktorému oblúčikom poslal vzdušný pas Štajnoch, domáci útočník si položil Tellqvista, no puk za jeho betóny neprepasíroval. Prišiel tak trest - v 39. min Wilson pretlačil puk za Janusov chrbát a bolo vyrovnané.

Dinamu zachutilo a v tretej tretine sa dočkali aj štvrtého gólu. Janus v 47. minúte nevyhodil puk z obranného pásma, k strele sa dostal obranca Robinson a dokonal obrat - 3:4. Domáci sa potom vrhli do útočenia, peknú akciu predviedol Daňo, no skóre sa nemenilo. Domácim nepomohla k vyrovnaniu ani záverečná power play bez brankára.

Hlasy po zápase

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Boli sme úspešní v štyroch ťažkých zápasoch po sebe, no tie nám určite ubrali sily. Napriek tomu sme dnes začali dobre, no chýbajúce fyzické sily nám nedovolili dohrávať niektoré obranné situácie a z rovnakého dôvodu sme ani v niektorých šanciach neskórovali. Aj tak sme však do konca zápasu bojovali a myslím si, že sme si zaslúžili aspoň bod."

Michel Miklík, útočník a strelec druhého gólu Slovana: "Išli sme do zápasu s tým, že chceme vydolovať nejaké body. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám to, i keď priebeh bol pre nás dobrý. Dali sme góly, viedli sme, no je veľká škoda, že sme to nedokázali udržať. Urobili sme zbytočné individuálne chyby. Keby sme išli do tretej tretiny vo vedení, mohlo to dopadnúť inak."

Artis Abols, tréner Dinama Riga: "Vedeli sme, čo môžeme od Slovana očakávať, domáci vyhrali štyri zápasy po sebe. Potrebovali sme približne 30 minút, kým sme začali hrať tak, ako sme chceli. Náš tím ukázal charakter. Som veľmi rád, že sme dnes vyhrali a som spokojný s výkonom hráčov. Najlepší hráčom zápasu bol Marcel Hossa."